Warszawa, 12 września 2019Informacja prasowaMarnowanie żywności – problem, którego skala jest większa niż sądzimyW Europie wyrzuca się średnio ok. 179 kg żywności/osobę rocznie. Szacuje się, że w samej Polsce wynik t
Warszawa, czerwiec 2021Informacja prasowa8 czerwca – Światowy Dzień OceanówMoje nawyki, które chronią morza i oceany 1. używaj mniej plastiku2. pij wodę z kranu3. segreguj śmieci4. nie śmieć na ziemię, bo ka�
Koncern 3M w każdym etapie swojego funkcjonowania angażuje się w politykę zrównoważonego rozwoju, która obejmuje środowisko, społeczność lokalną oraz gospodarkę. Firma wyznaje jednak zasadę, że wprowadzanie skutecznych p
Nawet 110 tys. ton odpadów rocznie pochodzących z gospodarstw domowych Dolnego Śląska przerobi nowoczesna sortownia odpadów komunalnych w Ekologicznym Centrum Utylizacji w miejscowości Rusko koło Strzegomia. Parametr
Grupa ENERGA rozpoczyna drugą edycję „Planety Energii”. Uczestnicy ogólnopolskiej akcji edukacyjnej dla najmłodszych dowiedzą się czym jest prąd, skąd go czerpać i jak bezpiecznie z niego korzystać, chronią
Jak stworzyć ekologiczną mikroelektrownię we własnym domu, uniezależnić się od dostaw energii i obniżać wydatki na prąd? Można się tego dowiedzieć odwiedzając otwarty dzisiaj w Gdańsku Energetyczny Domek, w którym ENER
Informacja prasowa,Warszawa, 29 maja 2019r.Na rynku materiałów budowlanych widać znaczny wzrost sprzedaży styropianu grafitowego. Eksperci budowlani łączą ten fakt z rosnącą świadomością wśród wykonawców i inwestorów,
INFORMACJA PRASOWAWarszawa, 22 października 2019 r. Czy rosnąca popularność samochodów elektrycznych wpływa na proces nabywania pojazdów przez klientów?Innowacje zmieniają zachowania konsumentów – to prawda znana już od
Firma Rossmann, ruszyła z nową proekologiczną akcją, zachęca Klientów do zakupu specjalnych świeczek w kształcie pnia drzewa. Przy współpracy z WWF Polska lider rynku chemiczno-kosmetycznego zaangażował si
27 i 28 maja mobilne centrum naukowe ?Planeta Energii? gościło na Skwerze Pionierów w Kołobrzegu. Wizyta interaktywnego miasteczka to nagroda dla dzieci z grupy świetlicowej i pani Bożeny Ponikiewskiej ze Szkoły Podstawowej nr 5